Posted inΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Eγγραφές-ανανεώσεις εγγραφών-μετεγγραφές των μαθητών/τριών στα Δημόσια Λύκεια για το σχολικό έτος 2024-2025

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. και ΕΠΑ.Λ. και για το σχολικό έτος 2024-2025, παρακαλούνται γονείς και κηδεμόνες των μαθητών να δούν τη σχετική επιστολή του υπουργείου εδώ.

Μπορείτε επίσης να κατεβάσετε τις υπεύθυνες δηλώσεις για την εγγραφή των μαθητών παρακάτω:

Υπεύθυνη Δήλωση1 (για τον κηδεμόνα που θα υποβάλει την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής)

Υπεύθυνη Δήλωση2 (Συναίνεση για υποβολή της ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής από τον έτερο κηδεμόνα)